PFHBiPM
Aktualności

Federacja na Narodowym Dniu Dziecka – zdjęcia

Mateusz Uciński, HiChB | | Mlekoś

1 czerwca to wielkie święto dzieci. W tym roku na terenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zorganizowano festyn, gdzie zarówno i na najmłodszych, jak i na ich rodziców czekała cała masa niespodzianek. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali dyrektor generalna KPRM Magdalena Tarczewska-Szymańska oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski. Na scenie prezentowali się młodzi wykonawcy w repertuarze najpopularniejszych polskich szlagierów, a cały ogród Kancelarii zamienił się w jedno wielkie wesołe miasteczko w którym praktycznie każdy z resortów postarał się i przygotował dla milusińskich ciekawe zajęcia edukacyjne i zabawy.

Na imprezie tej nie mogło zabraknąć także Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka z jej ambasadorami zdrowego i mlecznego trybu życia – Mlekosiem i Emilką. Dla dzieci przygotowano stoisko degustacyjne na którym czekały pyszne i zdrowe mleczne desery z owocami, a dla spragnionych zabawy przygotowano gry i konkursy, między innymi w kolorowaniu i przyozdabianiu figurek krów, czy w budowaniu z klocków Lego.

Trzeba przyznać, że mimo dużej ilości atrakcji na festynie, stoisko Federacyjne cieszyło się ogromną popularnością, a ostatnie dzieci opuściły je (nie bez żalu) dopiero późnym wieczorem.