PFHBiPM
Aktualności

Pożegnanie śp. Janusza Przydrożnego

PFHBiPM | | Lubuski ZHB w Zielonej Górze

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż w dniu 15 lipca 2022 roku zmarł Janusz Przydrożny.

Urodził się 14 września 1948 roku. Po ukończeniu technikum rolniczego śp. Janusz prowadził gospodarstwo rodzinne w Święciechowie.

W 1992 roku przejął gospodarstwo rolne w Zamysłowie (gm. Szlichtyngowa). Po przejęciu utrzymał w nim zatrudnienie i uchodził za bardzo dobrego pracodawcę. W czasie 25 lat działalności gospodarstwa, w hodowli bydła mlecznego osiągnął bardzo wysokie wyniki wydajności stada. Przez wiele lat był jednym z najlepszych hodowców w rankingu  województwa lubuskiego, a także w rankingach krajowych. W 2016 roku był laureatem Mlecznej Gali.

Życie doświadczyło Go bardzo boleśnie. Śmierć syna w 2016 roku spowodowała brak następcy, który mógłby kontynuować Jego dzieło. W roku 2017 gospodarstwo zostało sprzedane.

Czynnie wspierał Lubuski Związek Hodowców i Producentów Bydła, w którym w 2007 roku był członkiem Zarządu i jednocześnie pełnił funkcję sekretarza. Przez jedną kadencję był także członkiem Zarządu Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Zawsze otwarty na współpracę z innymi hodowcami oraz instytucjami z branży rolniczej.

Za wybitne osiągnięcia i postawę społeczną został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, a także Złotą Honorową Odznaką Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Zmarł 15 lipca 2022 roku po ciężkiej chorobie.

Śp. Janusz na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako dobry kolega, współpracownik, oraz jako bardzo dobry hodowca.
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI

Pogrzeb odbędzie się w dniu 20 lipca 2022 r. o godz. 11.00 w Kościele NMP Wniebowziętej w Lesznie (Zaborowo), ul. 1 maja 91.