PFHBiPM
Aktualności

Anna Creek Station

| Ciekawostki

Anna Creek Station to największa na świecie działająca hodowla bydła. Znajduje się w australijskim stanie Australia Południowa. Posiadłość została pierwotnie założona w 1863 roku, ale jej lokalizacja została przeniesiona na obecną w 1872 roku. Początkowo była wykorzystywana do hodowli owiec, ale ze względu na straty wynikające z ataków psów dingo, przestawiono ją na bydło.

Jej obszar zajmuje około 24 000 km2 powierzchni, co jest porównywalne do powierzchnii Izraela lub do pwelkości województwa warmińsko-mazurskiego. 

Rozmiar stacji Anna Creek jest duży, ale tylko garstka pracowników mieszka na miejscu, w tym około ośmiu pracowników rancza, operator zakładu i kucharz. Obecnie na stacji znajduje się mniej niż 10 000 sztuk bydła, ale w dobrym sezonie było ich nawet 17 000.

Australijski klimat i częste susze powodowały przez lata problemy w Anna Creek, podobnie jak w innych ranczach w kraju. Jednak patrząc na obecną sytuację, wydaje się, że ta farma prawdopodobnie pozostanie na szczycie listy największych hodowli bydła w Australii i na świecie. Nic nie wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości powstanie kolejne gospodarstwo, które rzuci wyzwanie jej ogromnym rozmiarom.

Źródło: https://www.entegra.com.au/anna-creek-the-biggest-cattle-station-in-australia/