PFHBiPM
Ciekawostki

Czy krowy potrafią pływać? Kiedy krowa daje mleko? Dlaczego krowa to święte zwierzę w Indiach? Czy Milka naprawdę jest fioletowa? Po co bydłu rogi?

Zapraszamy do działu ciekawostek, w którym odpowiemy na te i inne pytania dotyczące bydła domowego. Jako zwierzęta od tak dawna towarzyszące człowiekowi, wydawać by się mogło, że nie skrywają już przed nami żadnych tajemnic. Cały czas jednak zaskakują i zachwycają. Krowy to niesamowite i mądre istoty, które pozostają w służbie człowieka od dawien dawna. Warto zatem poznać je bliżej i dostrzec w nich coś więcej niż dość bierne zwierzęta polegujące i przeżuwające „trawę” cały dzień. 

Ciekawostki

Ciekawostka: jakie są zalety kąpieli w mleku?

Izabela Trochimiuk | | Ciekawostki

Kleopatra, legendarna królowa Egiptu, miała być najpiękniejszą kobietą na świecie. Tak przynajmniej przez setki lat pisali o niej historycy. Nic dziwnego, skoro jej rytuały zachowujące zdrową, jędrną i elastyczną skórę przetrwały do dziś. Jednym z nich była właśnie kąpiel w mleku i miodzie.

Dzięki zawartości tłuszczu i białka mleko działa odżywczo na skórę. Ponadto, zapobiega wysuszaniu się skóry, więc kąpiel mleczna jest wskazana przy problemach z suchością i szorstkością skóry.

Miód natomiast jako naturalny humektant dba o jej nawilżenie. W efekcie takiej kąpieli, skóra jest odżywiona, delikatna i miękka w dotyku.
Warto więc rozważyć dolewanie mleka nie tylko do porannej kawy...

Wróć