PFHBiPM
Ciekawostki

Czy krowy potrafią pływać? Kiedy krowa daje mleko? Dlaczego krowa to święte zwierzę w Indiach? Czy Milka naprawdę jest fioletowa? Po co bydłu rogi?

Zapraszamy do działu ciekawostek, w którym odpowiemy na te i inne pytania dotyczące bydła domowego. Jako zwierzęta od tak dawna towarzyszące człowiekowi, wydawać by się mogło, że nie skrywają już przed nami żadnych tajemnic. Cały czas jednak zaskakują i zachwycają. Krowy to niesamowite i mądre istoty, które pozostają w służbie człowieka od dawien dawna. Warto zatem poznać je bliżej i dostrzec w nich coś więcej niż dość bierne zwierzęta polegujące i przeżuwające „trawę” cały dzień. 

Ciekawostki

Smak dobrostanu

Izabela Trochimiuk | | Ciekawostki

O tym, że konsumenci stawiają na coraz lepszej jakości produkty, wiadomo nie od dziś. Producent jednych z topowych marek lodów mlecznych Ben & Jerry’s, też zdaje sobie z tego sprawę, dlatego już od 2004 prowadzi na terenie Unii Europejskiej Program zadbane Mleko. „Powód, dla którego go rozpoczęliśmy, tkwi w naszych wartościach – aby produkować świetne lody w jak najlepszy sposób. Celem naszego programu nabiałowego jest wsparcie godnego i dobrze prosperującego życia hodowców i pracowników hodowli, doskonałej opieki nad krowami i kwitnącego ekosystemu, który będzie walczył ze zmianą klimatu poprzez poprawę kondycji gleby i sekwestrację dwutlenku węgla. U jego podstaw stoi myśl, że prawdziwa zmiana przychodzi z dołu – dzięki temu, że dopingujemy hodowców do działania. Podstawą jest też wiara, że współpraca między hodowcami jest konieczna do robienia postępów. Celem programu jest wsparcie hodowców jak to tylko możliwe, aby mieli kontakt z innymi hodowcami, wymieniali się z nimi wiedzą i uczyli od siebie nawzajem, tym samym wnosząc doświadczenie i narzędzia w kluczowych obszarach zrównoważonego rozwoju. Europejski program nabiałowy zawiera 11 wyznaczników – od jakości gleby, przez redukcję CO2, po stymulację bioróżnorodności i dzikich zwierząt.”

Źródło: https://www.benjerry.pl/wartosci/jak-prowadzimy-firme/caring-dairy

 

Wróć