PFHBiPM
Ciekawostki

Czy krowy potrafią pływać? Kiedy krowa daje mleko? Dlaczego krowa to święte zwierzę w Indiach? Czy Milka naprawdę jest fioletowa? Po co bydłu rogi?

Zapraszamy do działu ciekawostek, w którym odpowiemy na te i inne pytania dotyczące bydła domowego. Jako zwierzęta od tak dawna towarzyszące człowiekowi, wydawać by się mogło, że nie skrywają już przed nami żadnych tajemnic. Cały czas jednak zaskakują i zachwycają. Krowy to niesamowite i mądre istoty, które pozostają w służbie człowieka od dawien dawna. Warto zatem poznać je bliżej i dostrzec w nich coś więcej niż dość bierne zwierzęta polegujące i przeżuwające „trawę” cały dzień. 

Ciekawostki

Eko karton na mleko

Izabela Trochimiuk | | Ciekawostki

Świeże białe mleko firmy Brownes Dairy będzie teraz dostępne w przyjaznych dla środowiska opakowaniach kartonowych. Przyciągające wzrok opakowanie firmy z Zachodniej Australii ma naturalny brązowy kolor, który wymaga mniejszej ilości obróbki.

Kartony te są również lżejsze niż poprzednie, co oznacza, że do zapakowania tej samej ilości mleka zużywa się mniej materiału.

"Kilka lat temu jako pierwsi przestawiliśmy się na materiały pochodzące z trzciny cukrowej, ale teraz nasi konsumenci mogą zobaczyć, że karton jest wykonany z odnawialnego źródła, które ma mniejszy wpływ na zmiany klimatyczne" – powiedziała Natalie Sarich-Dayton, dyrektor generalny Brownes.

Dzięki zastosowaniu w kartonach materiału polietylenowego pochodzenia roślinnego, ślad węglowy tego opakowania został zmniejszony o 16% w porównaniu ze zwykłymi kartonami na mleko. Kartony roślinne eliminują również konieczność stosowania w opakowaniach polietylenu pochodzącego z surowców kopalnych.

Badania sugerują, że 90% australijskich konsumentów jest zaniepokojonych kwestią zrównoważonego rozwoju, przy czym wszystkie segmenty wiekowe są zdania, że firmy i marki powinny być najbardziej odpowiedzialne za wpływ na środowisko.

Źródło: https://www.dairynewsaustralia.com.au/news/news-in-brief-24/

Wróć