PFHBiPM
Ciekawostki

Czy krowy potrafią pływać? Kiedy krowa daje mleko? Dlaczego krowa to święte zwierzę w Indiach? Czy Milka naprawdę jest fioletowa? Po co bydłu rogi?

Zapraszamy do działu ciekawostek, w którym odpowiemy na te i inne pytania dotyczące bydła domowego. Jako zwierzęta od tak dawna towarzyszące człowiekowi, wydawać by się mogło, że nie skrywają już przed nami żadnych tajemnic. Cały czas jednak zaskakują i zachwycają. Krowy to niesamowite i mądre istoty, które pozostają w służbie człowieka od dawien dawna. Warto zatem poznać je bliżej i dostrzec w nich coś więcej niż dość bierne zwierzęta polegujące i przeżuwające „trawę” cały dzień. 

Ciekawostki

Arcydzieło z obornika

Izabela Trochimiuk | | Ciekawostki

Tydzień zajęło zespołowi 12 artystów namalowanie na wzgórzu w Somerset w południowo-zachodniej Anglii, krowy o szerokości 70 metrów. Dzieło to zostało wykonane za pomocą krowiego obornika mieszczącego się w 3000 wiader.

Wyczyn ten, został wykonany na zlecenie firmy mleczarskiej Yeo Valley w 2019 roku z okazji jej 25-lecia działalności. Miał na celu podkreślenie korzyści płynących z rolnictwa ekologicznego. Przesłaniem obrazu jest to, ze rolnictwo ekologiczne współpracuje ze środowiskiem naturalnym a nie przeciwko niemu. Ogromny obraz krowy także nie pozostał długo na wzgórzu, ponieważ Natura wkrótce po tym go zatarła – i to także stanowiło część przesłania.

Fot. SWNS
Źródło: https://www.thescottishfarmer.co.uk/news/17929333.manure-masterpiece/

Wróć