PFHBiPM
Ciekawostki

Czy krowy potrafią pływać? Kiedy krowa daje mleko? Dlaczego krowa to święte zwierzę w Indiach? Czy Milka naprawdę jest fioletowa? Po co bydłu rogi?

Zapraszamy do działu ciekawostek, w którym odpowiemy na te i inne pytania dotyczące bydła domowego. Jako zwierzęta od tak dawna towarzyszące człowiekowi, wydawać by się mogło, że nie skrywają już przed nami żadnych tajemnic. Cały czas jednak zaskakują i zachwycają. Krowy to niesamowite i mądre istoty, które pozostają w służbie człowieka od dawien dawna. Warto zatem poznać je bliżej i dostrzec w nich coś więcej niż dość bierne zwierzęta polegujące i przeżuwające „trawę” cały dzień. 

Ciekawostki

Żyć jak krowa

Izabela Trochimiuk | | Ciekawostki

Wykrycie pacjenta cierpiącego na boantropię powinno być dość łatwe. Może on chodzić na czworakach i żuć trawę. Boantropia to zaburzenie psychiczne, w którym osoba cierpiąca na tę chorobę wierzy, że jest krową lub wołem.

Najsłynniejszym cierpiącym na tę przypadłość był król Nabuchodonozor, który w Księdze Daniela „został wypędzony od ludzi i jadł trawę jak wół”. Nabuchodonozor został upokorzony przez Boga za chełpienie się swoimi osiągnięciami, stracił rozum i przez siedem lat żył jak zwierzę, jak podaje Daniel w rozdziale 4. Gdy później odzyskał rozum, chwalił i czcił Boga.

Źródło: https://pharmaceutical-journal.com/article/opinion/nebuchadnezzar-and-boanthropy

Wróć