PFHBiPM
Ciekawostki

Czy krowy potrafią pływać? Kiedy krowa daje mleko? Dlaczego krowa to święte zwierzę w Indiach? Czy Milka naprawdę jest fioletowa? Po co bydłu rogi?

Zapraszamy do działu ciekawostek, w którym odpowiemy na te i inne pytania dotyczące bydła domowego. Jako zwierzęta od tak dawna towarzyszące człowiekowi, wydawać by się mogło, że nie skrywają już przed nami żadnych tajemnic. Cały czas jednak zaskakują i zachwycają. Krowy to niesamowite i mądre istoty, które pozostają w służbie człowieka od dawien dawna. Warto zatem poznać je bliżej i dostrzec w nich coś więcej niż dość bierne zwierzęta polegujące i przeżuwające „trawę” cały dzień. 

Ciekawostki

Podatek od krowy

Izabela Trochimiuk | | Ciekawostki

Podatek od zanieczyszczającego atmosferę bydła został wprowadzony w Estonii w 2008 roku. W kraju, w którym nie ma za dużo fabryk, zdecydowano się walczyć z emisją gazów cieplarnianych – w tym przypadku metanu – poprzez opodatkowanie krów, a właściwie hodowców. Nie opodatkowano przy tym innych zwierząt, które także wydzielają metan. Podobny pomysł na podatek pojawił się w 2003 roku w Nowej Zelandii, ale po protestach szybko z niego zrezygnowano.

źródło: https://www.forbes.pl/prawo-i-podatki/podatek-od-posiadania-psa-i-inne-dziwne-podatki-na-swiecie/8hy37ee

Wróć