PFHBiPM
Ciekawostki

Czy krowy potrafią pływać? Kiedy krowa daje mleko? Dlaczego krowa to święte zwierzę w Indiach? Czy Milka naprawdę jest fioletowa? Po co bydłu rogi?

Zapraszamy do działu ciekawostek, w którym odpowiemy na te i inne pytania dotyczące bydła domowego. Jako zwierzęta od tak dawna towarzyszące człowiekowi, wydawać by się mogło, że nie skrywają już przed nami żadnych tajemnic. Cały czas jednak zaskakują i zachwycają. Krowy to niesamowite i mądre istoty, które pozostają w służbie człowieka od dawien dawna. Warto zatem poznać je bliżej i dostrzec w nich coś więcej niż dość bierne zwierzęta polegujące i przeżuwające „trawę” cały dzień. 

Ciekawostki

Krowa na dachu

Izabela Trochimiuk | | Ciekawostki

Nie raz i nie dwa można było przeczytać w lokalnych informacjach o zwierzętach w różnych dziwnych miejscach, na co dzień niedostępnych dla nich, którym na pomoc później spieszyła straż pożarna, aby je stamtąd uwolnić. O czym mowa? O przypadkach takich jak… krowa na dachu. Jak one się tam znajdują? Tego nie wie nikt. Mówi się też, że jak wejdzie, tak i wyjdzie, co w przypadku bydła może być niemożliwe, ponieważ budowa kolan krowy pozwala jej wejść po schodach na górę, lecz nie pozwala zejść w dół. 

źródła: www.rosiesworld.co.nz/all-about-dairy/all-about-cows/cow-facts/

zdjęcie: https://pixabay.com/pl/photos/zwierz%C4%99-krowa-wiatrowskaz-budynek-196342/

Wróć