PFHBiPM
Ciekawostki

Czy krowy potrafią pływać? Kiedy krowa daje mleko? Dlaczego krowa to święte zwierzę w Indiach? Czy Milka naprawdę jest fioletowa? Po co bydłu rogi?

Zapraszamy do działu ciekawostek, w którym odpowiemy na te i inne pytania dotyczące bydła domowego. Jako zwierzęta od tak dawna towarzyszące człowiekowi, wydawać by się mogło, że nie skrywają już przed nami żadnych tajemnic. Cały czas jednak zaskakują i zachwycają. Krowy to niesamowite i mądre istoty, które pozostają w służbie człowieka od dawien dawna. Warto zatem poznać je bliżej i dostrzec w nich coś więcej niż dość bierne zwierzęta polegujące i przeżuwające „trawę” cały dzień. 

Ciekawostki

Zmysł rozwiązywania problemów

Izabela Trochimiuk | | Ciekawostki

Większość ludzi nie kojarzy krów jako dobrych „rozwiązywaczy” problemów, jednak okazuje się, że są one z natury bardzo ciekawskie i podekscytowane wyzwaniem. Przeprowadzono eksperyment, w którym naukowcy kazali krowom otworzyć drzwi w celu dostania się do jedzenia. W wyniku obserwacji zwierząt, okazało się, że ich tętno wzrosło, fale mózgowe wykazały podekscytowanie, a niektóre z nich nawet podskoczyły w ekscytacji.

Alexandra Green, studentka z Uniwersytetu w Sydney w Australii była pod wrażeniem zdolności krów mlecznych do podejmowania decyzji. Podjęła próbę wytrenowania krów, aby podążały za dźwiękiem przez labirynt w poszukiwaniu jedzenia. W wyniku obserwacji, zauważyła również, że krowy używają 333 różnych dźwięków, aby komunikować się między sobą.

Źródło: https://www.worldanimalprotection.org.au/news/fascinating-facts-about-cows

Wróć