PFHBiPM
Ciekawostki

Czy krowy potrafią pływać? Kiedy krowa daje mleko? Dlaczego krowa to święte zwierzę w Indiach? Czy Milka naprawdę jest fioletowa? Po co bydłu rogi?

Zapraszamy do działu ciekawostek, w którym odpowiemy na te i inne pytania dotyczące bydła domowego. Jako zwierzęta od tak dawna towarzyszące człowiekowi, wydawać by się mogło, że nie skrywają już przed nami żadnych tajemnic. Cały czas jednak zaskakują i zachwycają. Krowy to niesamowite i mądre istoty, które pozostają w służbie człowieka od dawien dawna. Warto zatem poznać je bliżej i dostrzec w nich coś więcej niż dość bierne zwierzęta polegujące i przeżuwające „trawę” cały dzień. 

Ciekawostki

Co to jest bullpen?

Izabela Trochimiuk | | Ciekawostki

Trwające właśnie w Stanach Zjednoczonych rozgrywki ligi baseballowej, tzw. World Series, organizacja pro zwierzęca – Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt (PETA) wykorzystuje dodatkową uwagę poświęconą tej dyscyplinie sportu, aby wezwać do usunięcia słowa „bullpen” ze słownictwa sportowego. W baseballu bullpen to obszar, w którym zawodnicy, tzw. miotacze pomocy, rozgrzewają się przed wejściem do gry.

W ostatnim oświadczeniu, grupa broniąca praw zwierząt stwierdziła, że termin ten „odnosi się do obszaru, w którym przerażone byki są trzymane przed ubojem”.

PETA zaproponowała nawet „bardziej nowoczesny, przyjazny zwierzętom termin” „arm barn", który zawiera kombinację słów ramię i stodoła/budynek.

„Słowa mają znaczenie, a baseballowe 'bullpeny' dewaluują utalentowanych graczy i kpią z niedoli wrażliwych zwierząt” – powiedziała w oświadczeniu wiceprezes PETA Tracy Reiman. PETA zachęca trenerów Major League Baseball, spikerów, graczy i fanów, aby zmienili swój język i zamiast tego przyjęli „arm barn”.

Zdjęcie: „Wyzwólmy język używany w baseballu! Boisko PETA: zamienione 'bullpen' na 'arm barn'”.

Źródło: https://twitter.com/peta/status/1453760167363891203

https://www.newsweek.com/peta-calls-mlb-rename-bullpen-more-animal-friendly-arm-barn-1643596

Wróć