Wystawy
e-Wystawa

Drabka czempionką, Klups Denver Solana wice

Radosław Iwański | | Hodowla

Drabka o. Denver z OHZ Lubiana sp. z o.o. została wybrana najpiękniejszą pierwiastką rasy PHF e-Wystawy zorganizowanej przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Jej finał rozgrywał się 29 listopada o godz. 14 na stronie internetowej pfhb.pl.

W sumie w e-Wystawie udział wzięło 13 pierwiastek z następujących gospodarstw: GR Łukasz Majkowski, OHZ Lubiana sp. z o.o., Fortune sp. z o.o., SK Nowe Jankowice sp. z o.o., OHZ Osięciny sp. z o.o., OHZ Przerzeczyn Zdrój sp. z o.o., OHZ Kamieniec Ząbkowicki sp. z o.o., OHZ Głogówek sp. z o.o., GR Tadeusz Stelęgowski, Anna Żochowska, GR Klupś Artur, OHZ Dębołeka sp. z o.o., Jończyk Ewa i Wojciech.

Innowacyjna formuła e-Wystawy została opracowana przez PFHBiPM w związku z pandemią SARS-CoV-2 i nie możliwością zorganizowania klasycznej wystawy na ringu z publicznością.

Pracownicy Polskiej Federacji przygotowali krowy z wytypowanych gospodarstw, następnie w każdym z nich został zaimprowizowany ring, po którym pierwiastki były oprowadzane i filmowane. Wszystko odbyło się z zachowaniem zasad epidemicznych. Każda z nich została pokazana w takim sam sposób, a materiał filmowy został przedstawiony na stronie www.pfhb.pl oraz międzynarodowemu sędziemu, którym był Zdeněk Schaffelhoffer z Czech.

Czeski sędzia podczas transmisji na żywo na stronie pfhb.pl, która miała miejsce 29 listopada br. wybrał czempionkę i wiceczempionkę, uzasadniając swój wybór.

W e-Wystawie na żywo oprócz sędziego z Czech brali udział Leszek Hądzlik, prezydent PFHBiPM oraz Roman Januszewski, kierownik działu Hodowli PFHBiPM.

Leszek Hądzlik po tym, jak został rozegrany finał e-Wystawy pogratulował wszystkim jej uczestnikom, kierując szczególne słowa uznania do zwycięzców.

DRABKA – OHZ LUBIANA SP. Z O. O.
KLUPS DENVER SOLANA – GR KLUPŚ ARTUR

Sfinansowano z Funduszu Promocji Mleka