PFHBiPM
Aktualności

XIII Wystawa Zwierząt Gospodarskich i Domowych

Paweł Reszel | | Wielkopolski ZHiPB

Benice – mała wieś leżąca w powiecie mlekiem płynącym czyli w powiecie krotoszyńskim w województwie wielkopolskim.

Raz w roku wieś staje się jednym wielkim miasteczkiem pełnym zwiedzających. Tak też było i tym razem. W niedzielę 14 lipca 2019 roku już po raz kolejny odbyła się XIII Wystawa Zwierząt Gospodarskich i Domowych.  

Wystawa zgromadziła tłumy, często całe rodziny zainteresowane ekspozycją zwierząt z różnorodnych  gatunków. A były to zwierzęta hodowlane jak i również zwierzęta z chowu domowego czy amatorskiego. Poza licznymi wystawcami zwierząt w wystawie udział wzięli wystawcy i producenci maszyn rolniczych oraz firmy paszowe i inne pracujące na rzecz rolnictwa.

Swoją ofertę prezentowała także Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka wraz z Wielkopolskim Związkiem Hodowców i Producentów Bydła oraz jego Prezesem Panem Przemysławem Jagłą na czele. Takie spotkanie to również możliwość bezpośredniego spotkania się z hodowcami, członkami największego Koła Hodowców i Producentów Bydła z rejonu Wielkopolski.

Wraz z Rejonowym Kołem Hodowców i Producentów Bydła w Krotoszynie PFHBiPM oraz WZHiPB zorganizowano pokaz bydła mlecznego. Hodowcy, zaprezentowali jałowice hodowlane oraz krowy mleczne i cieliczki. Zwiedzający z okolic mieli okazję z bliska zobaczyć a nawet dotknąć bydło mleczne. Wystawa była również okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy wśród hodowców a niektórzy najmłodsi uczestnicy widzieli krowy po raz pierwszy.

Podczas wystawy, na stoisku funkcjonował także punkt konsultacyjny, gdzie każdy zainteresowany mógł skorzystać z porad doradcy żywieniowego pracującego na co dzień w Federacji.

Wystawa jak poprzednie edycje cieszyła się wielkim zainteresowaniem a każdy z uczestników zapewne znalazł coś interesującego dla siebie.