PFHBiPM
Aktualności

Wykaż się w SOLu!

Agnieszka Antczak | | SOL

Zachęcamy do odkrywania „Wykazów” w SOL. Mogą okazać się bardziej pomocne, niż myślisz.

Nie jest łatwo po całym dniu pracy w gospodarstwie usiąść przed komputerem i układać schematy potrzebnych na jutro „Wykazów”…

Dlatego pomyśleliśmy o Was i zgodnie z sugestią  naszych aktywnych hodowców, w „Moich Wykazach” w SOL zostało zamieszczonych kilka „gotowców”. Wykazy, które zostały oddane do Państwa użytku, po uruchomieniu będą generować listy zwierząt najczęściej wykorzystywane w bieżącej pracy.

Wykazy, o których mowa, pokażą nam „Krowy do wycielenia”, „Krowy do zasuszenia”, „Krowy i jałówki do badania na cielność”, „Krowy w kryciu” oraz bardzo istotne listy takie jak „Krowy nie pokryte, powyżej 90 dnia po wycieleniu” i „Krowy niecielne, powyżej 120 dpw”.

Warto zwrócić uwagę szczególnie na dwie ostatnie listy. Znajdą się bowiem na nich zwierzęta, którymi należałoby się pilnie zająć. Wiadomo, że rozród to jeden z priorytetów zarządzania stadem, a każde opóźnienie w zacieleniu powoduje wymierne straty… Według wyliczeń IDEXX [i]  każdy dzień przedłużającego się okresu międzywycieleniowego, dla pojedynczej sztuki, może kosztować hodowcę nawet ponad 20 zł dziennie.

Liczymy na to, że gotowe „Wykazy” nie tylko ułatwią pracę, ale zaoszczędzą czas. Teraz wystarczy użyć polecenia „Wykonaj” w niebieskim kwadraciku z lewej strony nazwy konkretnego wykazu, aby otrzymać listę. Jeśli chcemy ją wydrukować, albo po prostu zapisać, korzystamy z pomarańczowego przycisku po prawej stronie nad listą. Możemy wybrać listę w formacie pdf albo XLS jeśli na przykład chcemy jeszcze ją modyfikować.

 

 


IDEXX – międzynarodowa korporacja zajmującą się min. indeksami, rozwojem, produkcją i dystrybucją produktów i usług dla zwierząt towarzyszących, hodowlanych oraz badaniem drobiu, wody i rynku mleczarskiego.