PFHBiPM
Aktualności

II Bydgoskie Warsztaty Terenowe

RO Bydgoszcz | | Ocena wartości użytkowej

W dniu 15.10.2019 o godzinie 10:00 nastąpiła kontynuacja cyklu Bydgoskich Warsztatów Terenowych.

Tym razem spotkanie z hodowcami zostało zorganizowane przez Mariusza Mrugałę i Piotra Borkowskiego w gospodarstwie Brygidy Behrendt zamieszkującej w malowniczej miejscowości Brzozie koło Cekcyna w powiecie Tucholskim.

Celem spotkania było stworzenie takiej atmosfery szkoleń, aby była ona na długo zapamiętana. Udało się! Ponad pięćdziesięciu hodowców było zachwyconych taką formą spotkania. Pojawiły się zapytania kiedy i gdzie będzie następne szkolenie. To dowód na to, jak fascynujące mogą być warsztaty organizowane w terenie, w wydaniu PFHBiPM.

Głównymi tematami omawianymi na szkoleniu były:

  1. Różnice miedzy PMR a TMR w żywieniu bydła mlecznego.
  2. Program zarządzania stadem SOL – PFHBiPM.
  3. Żywienie krów PMR-em – De Heus, Dział Pasz
  4. Zasady budownictwa budynków inwentarskich – De Heus, Dział AGRA-Matic
  5. Roboty udojowe GEA, na przykładzie pracującego na żywo robota GEA MONOBOX – GEA
  6. Mieszanki traw w kontekście corocznych suszy – Sowul&Sowul

Podnoszenie kwalifikacji, wiedzy i świadomości hodowców to nasze priorytetowe zadanie. Niezmiernie cieszymy się z dużej frekwencji i zainteresowania Warsztatami Terenowymi. Gospodynią spotkania była córka hodowczyni, Edyta Behrendt, której dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wszystkim firmom, które zaangażowały się w organizowane przez nas warsztaty oraz Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK za pyszne sery przywiezione do degustacji.

Kolejne warsztaty zakończyły się sukcesem. Tym razem pogoda nas nie zawiodła. Słońce i wiejski stół pełen smakołyków rozweselały nasze samopoczucie.

Do zobaczenia!