Związki Hodowców
Regionalny Związek Producentów Mleka i Hodowców Bydła na Podlasiu

Prezes: Jan Zawadzki

Dyrektor Biura: Mieczysław Kopiczko
e-mail: m.kopiczko@pfhb.pl 
tel. 661 808 003

Ciemnoszyje 47,
19-200 Grajewo

Aktualności związkowe:

XII Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego w Bratoszewicach

| 2024
2024-06-22 - 2024-06-23

W dniach 22-23 czerwca 2024 r. zapraszamy Państwa serdecznie na XII Ogólnopolską Wystawę Bydła Hodowlanego w Bratoszewicach w województwie łódzkim. 

W sobotę 22 czerwca na ringu głównym odbędzie się wycena bydła hodowlanego.

Zwierzęta będą prezentowane w poszczególnych kategoriach wiekowych i rasowych, a najlepsze zostaną nagrodzone tytułami czempiona i wiceczempiona. Kulminacyjnym punktem wyceny będzie wybór superczempionów, czyli najpiękniejszych zwierząt wystawy.

Zostaną przyznane 3 tytuły superczempiona:

  • SUPERCZEMPION w kategorii  KROWY RASY PHF
  • SUPERCZEMPION w kategorii  JAŁOWICE RASY PHF
  • SUPERCZEMPION w kategorii  KROWY RASY JE, RP, SM, BG

Na wystawie będzie można zobaczyć głównie bydło rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej obu odmian barwnych czarno-białej i czerwono-białej przybyłe z całej Polski, a także krowy rasy simentalskiej prosto z Bieszczad, jersey m.in. z województwa świętokrzyskiego, rasy białogrzbietej z województwa łódzkiego oraz krowy rasy polskiej czerwonej z Małopolski.

Nowością na tegorocznej Ogólnopolskiej Wystawie będzie Ogólnopolska Szkoła Młodych Hodowców, w której 20 uczestników będzie brało czynny udział w wycenie jałówek. Dzięki gościnności hodowców z województwa łódzkiego, każdy z naszych Młodych Hodowców samodzielnie ostrzyże, przygotują i zaprezentują jałówkę w konkursie o tytuł czempiona i wiceczempiona danej kategorii wystawowej (więcej szczegółów o szkole w aktualnościach).

Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego to spektakularne wydarzenie i wielkie święto hodowców bydła, którzy przywiozą ze swoich gospodarstw najpiękniejsze zwierzęta. Za ich pracę oraz ogromny wkład włożony w jej przygotowanie, ale przede wszystkim za cały trud ich hodowli podziękujmy im swoją obecnością na tym wydarzeniu.

Zapraszamy na stoisko Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, gdzie nasi doradcy i specjaliści odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania i wątpliwości.

Sezon wystaw regionalnych zwierząt hodowlanych zaczynamy już w ten weekend, a szczegóły na ten temat znajdziecie na naszej stronie: https://pfhb.pl/dla-hodowcy/wystawy.