POLSKA FEDERACJA HODOWCÓW BYDŁA i PRODUCENTÓW MLEKA

Stado Online


Hodowco, dołącz do testowania nowego programu do zarządzania stadem bydła 

 

Co to jest SOL?

Jest to aplikacja internetowa do zarządzania stadem bydła, pozwalająca na rejestrację zdarzeń w oborze (m.in. inseminacje, ruje, wycielenia, badania na cielność, ubycia, leczenie, BCS), prowadzenie kalendarza prac, kontrolę wydajności, przeglądanie analiz oraz tworzenie zestawień informacji o zwierzętach. W SOL widoczne są także informacje gromadzone w ramach oceny wartości użytkowej bydła.
 

O co chodzi w testowaniu?

Zanim program będzie ogólnodostępny, chcemy mieć pewność, że wszystko działa tak jak powinno, dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie testów z udziałem Hodowców. Zasada jest prosta - udostępniamy Wam program w pełnej wersji i zapewniamy wsparcie techniczne na każdym kroku, Wy pracujecie z programem i wskazujecie, co należy poprawić lub można ulepszyć.
 

Jak długo trwa testowanie?

Program będzie testowany od 1 maja. Osoby zainteresowane prosimy o szybki kontakt - liczba testerów jest ograniczona!
 

Co można zyskać?

Każdy Tester otrzymuje bezterminowo pełną wersję programu BEZPŁATNIE! Zapewniamy wsparcie techniczne dostosowane do indywidualnych potrzeb (kontakt telefoniczny, e-mailowy, konsultacje przez Team Viewer, instrukcja obsługi, filmy instruktażowe).
 

Czy przystąpienie do testowania jest płatne?

Nie, testowanie jest całkowicie BEZPŁATNE.
 

Jak dołączyć do testowania i zacząć pracę z programem?

Wystarczy skontaktować się z nami:

E-mail:
sol@pfhb.pl

Telefon:
22 502 33 38
22 502 33 89

Abyśmy mogli utworzyć Twoje gospodarstwo w SOL, potrzebne są następujące dane:
● Imię
● Nazwisko
● Miejscowość
● Adres e-mail
● Nazwa gospodarstwa
● Numer obory SYMLEK
● Login
● Wiek młodzieży (m-cy)*:
           Jałówki:
           Buhajki:

(*przesłane zostaną dane zwierząt, które nie przekraczają powyżej podanego wieku)

Okladka 9 2018

Hodowla i Chów Bydła 9/2018

W numerze

UWAGA GRUŹLICA !

Gruźlica bydła jest chorobą zakaźną i zaraźliwą wywołaną przez prątek gruźlicy typu bydlęcego (Mycobacterium bovis), typu ludzkiego (Mycobacterium tuberculosis) oraz typu ptasiego (Mycobacterium avium). W przebiegu choroby obserwuje się okresowe podwyższenie ciepłoty ciała, osłabienie, chudnięcie, kaszel, duszność, zmiany wysłuchowe płuc, nawrotowe wzdęcia, zaburzenia ruchowe, powiększenie węzłów chłonnych stwierdzane badaniem zewnętrznym lub przez prostnicę, guzki podskórne. Choroba ma przebieg przewlekły. W stadach dotychczas wolnych od gruźlicy zakażenie, zwłaszcza przy gruźlicy płuc nawet u pojedynczej sztuki, w krótkim czasie może objąć całe pogłowie stada. Zaznaczyć trzeba że nie leczy się zwierząt zakażonych gruźlicą; bydło reagujące dodatnio w próbie alergicznej, jak również to, u którego przeżyciowe stwierdzono prątki gruźlicy mimo negatywnej reakcji alergicznej, podlega ubojowi z urzędu. Jak widać, stanowi to poważny problem i zagrożenie dla użytkowanych przez hodowców zwierząt, dlatego Temat Numeru we wrześniowym wydaniu naszego miesięcznika poświęcamy właśnie tej chorobie, zwłaszcza, że w powiecie kaliskim wykryto w aż trzech stadach. Nasi czytelnicy będą mogli przeczytać wywiady z Joanną Kokot - Ciszewską - powiatowym lekarzem weterynarii w Kaliszu, a także z dr. Markiem Lipcem z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach, którzy w wyczerpujący sposób opowiadają o tym groźnym schorzeniu. Oprócz tego zapraszamy do odwiedzenia z nami Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Grodzisku Mazowieckim, a także pozostając w mleczarskich kręgach do zapoznania się z tekstem prof. SGGW - dr. hab Andrzeja Parzonko, o głębszej integracji w środowisku mleczarskim, mogącej zaowocować poprawą międzynarodowej konkurencji. Na naszych łamach przedstawimy także Państwu nową usługę Centrum Genetycznego PFHBiPM, a mianowicie prezentację dostępności nasienia buhajów. Polecamy również rozmowę z Prezesem Zarządu MCHiRZ w Łowiczu – Bogdanem Grzegorzem Waśniewskim, który apeluje o umocnienie indeksu PF. Serdecznie zapraszamy do lektury!

KALENDARZ WYSTAW


NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W ROKU

Wrzesień 2018
PN WT SR CZW PT SO ND
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

*Pola zaznaczone gwiazdką sa obowiązkowe


Jak nas znaleźć?

Siedziba główna PFHBiPM znajduje sie w Warszawie na ul. Żurawiej 22