POLSKA FEDERACJA HODOWCÓW BYDŁA i PRODUCENTÓW MLEKA

Kontakt - selekcjonerzy


SELEKCJONER

ZAKRES DZIAŁANIA

TELEFON, E-MAIL

Mirosław Anaczkowski pomorskie,
warmińsko-mazurskie
661 808 006
m.anaczkowski@pfhb.pl
Krzysztof Gałązka łódzkie,
świętokrzyskie
661 808 009
k.galazka@pfhb.pl
Grażyna
Jendrysiak - Lipietta
dolnośląskie,
opolskie, śląskie
661 808 010
g.jendrysiak@pfhb.pl
Mieczysław Kopiczko podlaskie,
warmińsko-mazurskie
661 808 003
m.kopiczko@pfhb.pl
Krystian Korytkowski kujawsko - pomorskie 661 808 004
k.korytkowski@pfhb.pl
Piotr Kowol podkarpackie,  
małopolskie, śląskie
661 808 011
p.kowol@pfhb.pl
Paweł Ruchała małopolskie 691808 043
p.ruchala@pfhb.pl
Janusz Tercjak mazowieckie 661 808 015
j.tercjak@pfhb.pl>j.tercjak@pfhb.pl
Agnieszka Nowosielska mazowieckie 661 808 002
a.nowosielska@pfhb.pl
Sławomir Piejaś zachodnio - pomorskie 661 808 007
s.piejas@pfhb.pl
Paweł Przybylak lubuskie,
wielkopolskie
661 808 016
p.przybylak@pfhb.pl
Anna Siekierska lubuskie, wielkopolskie 661 808 005
a.siekierska@pfhb.pl
Irena Trojanowska lubelskie 661 808 012
i.trojanowska@pfhb.pl
Okladka 2 2019

Hodowla i Chów Bydła

W numerze 2 / 2019: Buhaje na start!

 

Odpowiednie kojarzenia par rodzicielskich, to w stadach niezbędny element hodowli bydła. Właśnie dlatego tak wiele uwagi poświęcamy temu zagadnieniu na łamach naszego miesięcznika. Tematem numeru w lutowym wydaniu jest dogłębna analiza wyników grudniowej oceny wartości hodowlanej buhajów rasy PHF opublikowanej przez Instytut Zootechniki w Balicach. Doktorzy Tomasz Krychowski i Agnieszka Nowosielska w drobiazgowy sposób odkrywają wszystkie tajniki tego rankingu, a Sebastian Mucha z Centrum Genetycznego PFHBiPM, zapraszajac na stronę www.cgen.pl, prezentuje nową funkcjonalność bazy danych buhajów polegającą na udostępnieniu seksowanego nasienia buhajów. O dokonaniach, szansach i ograniczeniach rozwoju polskiej hodowli porozmawialiśmy z Andrzejem Baehrem, prezesem Wielkopolskiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Poznaniu zs. W Tulcach. Oprócz tego, w najnowszym numerze naszego miesięcznika znajda Państwo relację z ostatniego w tej kadencji posiedzenia Zarządu Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, a także relację z uroczystego otwarcia nowej siedziby oddziału Federacji i Regionalnych Związków w Koszalinie. Odwiedziliśmy także Wielkopolskę, by pokazać doskonałą i prężnie rozwijająca się hodowlę Państwa Lisieckich, oraz mazowiecką konferencję „Innowacje Trown Nutrition”, gdzie odbyła się premiera nowego preparatu mlekozastepczego. Naturalnie w naszym czasopiśmie nie zabrakło artykułów o zdrowiu, ekonomii i nowościach na rynku hodowli i produkcji mleka. Serdecznie zapraszamy do lektury!

KALENDARZ WYSTAW


NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W ROKU

Luty 2019
PN WT SR CZW PT SO ND
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

*Pola zaznaczone gwiazdką sa obowiązkowe


Jak nas znaleźć?

Siedziba główna PFHBiPM znajduje sie w Warszawie na ul. Żurawiej 22