POLSKA FEDERACJA HODOWCÓW BYDŁA i PRODUCENTÓW MLEKA

Zarząd o Statucie i terminie Walnego Zjazdu Delegatów PFHBiPM

Podczas ostatniego posiedzenia Zarządu PFHBiPM ustalono m.in. termin i miejsce wyboru nowych władz Federacji.

Obradom przewodniczył prezydent Polskiej Federacji Leszek Hądzlik w asyście dwóch wiceprezydentów: Krzysztofa Banacha i Sylwestra Mierzejewskiego, oraz dyrektora PFHBiPM Stanisława Kautza i jego zastępców: Ewy Kłębukowskiej i Mieczysława Klupczyńskiego. Na 33 członków Zarządu w spotkaniu uczestniczyły 22 osoby, co stanowiło ok. 66%.
W trakcie obrad uchwalono, że Walny Zjazd Delegatów Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka obędzie się 14 marca 2019 r. o godzinie 11.00 w Ożarowie Mazowieckim, w hotelu „Mazurkas” przy ul. Poznańskiej 177. Jednocześnie członkowie Zarządu przyjęli projekty porządku i regulaminu obrad XII Walnego Zjazdu Delegatów. W myśl tego regulaminu w obradach biorą udział z głosem decydującym delegaci wybrani na podstawie pisemnej uchwały regionalnych związków hodowców będących członkami Polskiej Federacji.

Zgodnie z propozycją porządku obrad Walnego Zjazdu Delegatów w Ożarowie Mazowieckim oprócz wyboru nowych władz Polskiej Federacji zostanie podjęta uchwała dotycząca zmian w Statucie Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Projekt tych zmian był jednym z tematów obrad podczas spotkania Zarządu. Należy przypomnieć, że wcześniej propozycje zmian w statucie PFHBiPM składały regionalne związki. Członkowie Zarządu wypracowali drogą głosowań ostateczną wersję propozycji tych zmian. Proponuje się m.in. wprowadzenie wymogu niekaralności osób zasiadających we władzach Federacji (tj. Zarządu, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego). W myśl tego zapisu członkiem władz Polskiej Federacji nie może być osoba prawomocnie skazana za przestępstwo karne lub przestępstwo skarbowe na karę bezwzględnego pozbawienia wolności. Zakaz ten obowiązuje do daty zatarcia skazania. Wprowadza się także zakaz łączenia członkowstwa w Zarządzie Polskiej Federacji z funkcją członka Komisji Rewizyjnej lub Sądu Koleżeńskiego oraz członka Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Członkowie Zarządu opowiedzieli się także za wprowadzeniem do propozycji zmian w statucie Federacji zapisu zakazującego członkowi Komisji Rewizyjnej zasiadania w organach spółek prawa handlowego utworzonych przez Polską Federację, ponadto członek Komisji Rewizyjnej nie może być zatrudniony w takich spółkach. Takie same zakazy dotyczyłyby także członków Sądu Koleżeńskiego. W zmianach do statutu Federacji proponuje się także m.in. sprecyzowanie terminów zwoływania: Zwyczajnego Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego, Zwyczajnego Walnego Zjazdu Sprawozdawczego i Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu Delegatów.

Były to ostatnie obrady Zarządu w mijającej w marcu br. kadencji. Leszek Hądzlik, prezydent PFHBiPM podziękował Zarządowi za zaangażowanie w pracę na rzecz Polskiej Federacji i polskich hodowców bydła mlecznego.

Posiedzenie Zarządu Polskiej Federacji odbyło się w Mielnie w dniach 16–17 stycznia 2019 r.

Ryszard Lesiakowski

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
MULTIMEDIA

Ferma Bydła 2019 Łódź Video relacja

17-02-2019

Polska Federacja na Targach Ferma Bydła 2019

Relacja Video 

RYNEK MLEKA

Dopłaty do bydła po 2020 roku

15-02-2019

Płatności związane z produkcja zwierzęcą będą również uwzględnione w nowej perspektywie finansowej po 2020 roku, jednak ich wysokość będzie zależeć od wielkości budżetu.

WYDARZENIA

Nowe władze Kujawsko-Pomorskiego Związku

15-02-2019

W połowie lutego br. hodowcy z woj. kujawsko-pomorskiego wybrali  nowy Zarząd swojej organizacji, prezydentem został Piotr Doligalski.

Okladka 2 2019

Hodowla i Chów Bydła

W numerze 2 / 2019: Buhaje na start!

 

Odpowiednie kojarzenia par rodzicielskich, to w stadach niezbędny element hodowli bydła. Właśnie dlatego tak wiele uwagi poświęcamy temu zagadnieniu na łamach naszego miesięcznika. Tematem numeru w lutowym wydaniu jest dogłębna analiza wyników grudniowej oceny wartości hodowlanej buhajów rasy PHF opublikowanej przez Instytut Zootechniki w Balicach. Doktorzy Tomasz Krychowski i Agnieszka Nowosielska w drobiazgowy sposób odkrywają wszystkie tajniki tego rankingu, a Sebastian Mucha z Centrum Genetycznego PFHBiPM, zapraszajac na stronę www.cgen.pl, prezentuje nową funkcjonalność bazy danych buhajów polegającą na udostępnieniu seksowanego nasienia buhajów. O dokonaniach, szansach i ograniczeniach rozwoju polskiej hodowli porozmawialiśmy z Andrzejem Baehrem, prezesem Wielkopolskiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Poznaniu zs. W Tulcach. Oprócz tego, w najnowszym numerze naszego miesięcznika znajda Państwo relację z ostatniego w tej kadencji posiedzenia Zarządu Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, a także relację z uroczystego otwarcia nowej siedziby oddziału Federacji i Regionalnych Związków w Koszalinie. Odwiedziliśmy także Wielkopolskę, by pokazać doskonałą i prężnie rozwijająca się hodowlę Państwa Lisieckich, oraz mazowiecką konferencję „Innowacje Trown Nutrition”, gdzie odbyła się premiera nowego preparatu mlekozastepczego. Naturalnie w naszym czasopiśmie nie zabrakło artykułów o zdrowiu, ekonomii i nowościach na rynku hodowli i produkcji mleka. Serdecznie zapraszamy do lektury!

KALENDARZ WYSTAW


NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W ROKU

Luty 2019
PN WT SR CZW PT SO ND
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

*Pola zaznaczone gwiazdką sa obowiązkowe


Jak nas znaleźć?

Siedziba główna PFHBiPM znajduje sie w Warszawie na ul. Żurawiej 22