POLSKA FEDERACJA HODOWCÓW BYDŁA i PRODUCENTÓW MLEKA

Walny Zjazd PFHBiPM: Leszek Hądzlik Prezydentem na kadencję 2019-2023

14 marca bieżącego roku, w Ożarowie Mazowieckim odbył się XII Walny Zjazd Delegatów Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Jego celem było udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi i wybór Prezydenta, oraz nowych władz Federacji. Delegaci na Walny Zjazd wybrali Leszka Hądzlika Prezydentem Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka na kolejną kadencję.

Zgromadzonych gości powitał prezydent Leszek Hądzlik i poprosił o uczczenie minutą ciszy niedawno zmarłego Sylwestra Imiołka - wiceprezesa Łódzkiego Związku Hodowców Bydła.

Na przewodniczącego XII Walnego Zjazdu wybrano Wojciecha Jończyka, a sekretarzem spotkania uczyniono Zbigniewa Młyńskiego.

Po przyjęciu regulaminu obrad zjazdu i porządku jego obrad wybrano Komisję Mandatowo-Skrutacyjną oraz Komisję Uchwał i Wniosków, a po przyjęciu protokołu z obrad XI Walnego Zjazdu stwierdzono prawidłowość zwołania Walnego Zjazdu Delegatów i zdolność do podejmowania przez jego uczestników prawomocnych uchwał.

Kolejnymi punktami zjazdu było przedstawienie sprawozdań z działalności ustępującego Zarządu PFHBiPM, Komisji Rewizyjnej i Sadu Koleżeńskiego. Wszystkie one uzyskały absolutorium.

Najważniejszym punktem XII Walnego Zjazdu PFHBiPM, był wybór prezydenta Polskiej Federacji na kolejną kadencję. Kandydatów na to zaszczytne stanowisko było dwóch - obecnie urzędujący Leszek Hądzlik i Rafał Stachura - prezes Lubelskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka. W tajnym głosowaniu zwyciężył Leszek Hądzlik, w stosunku głosów 69 do 41 i to on będzie przewodził Federacji w latach 2019 - 2023.

Prezydent Leszek Hądzlik po ogłoszeniu wyników, podziękował za wybór, pogratulował wyniku swojemu kontrkandydatowi i zaprosił wszystkie Związki do konstruktywnej współpracy w kolejnej kadencji.

- Stworzyliśmy organizację, która ma ogromną wartość, stanowi wyjątkową wspólnotę idei oraz dążeń zarówno dla hodowców jak również pracowników. Polska Federacja to licząca się w branży, przynosząca zysk i przyjazna hodowcom organizacja. Połączyliśmy sukces komercyjny z misją. Bo śmiało można nazwać misją fakt, że od prawie 25 lat pomagamy i pracujemy na rzecz hodowców - powiedział Leszek Hądzlik.

mu

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
WYDARZENIA

Lubelskie podsumowania

22-03-2019

W lubelskim Centrum Spotkania Kultur odbyło się podsumowanie wyników oceny wartości użytkowej bydła za 2018 rok.

WYDARZENIA

Bydgoszcz na mlecznym plusie

22-03-2019

W Łysomicach omówiono stan mlecznej produkcji w Regionie Oceny Bydgoszcz.

RYNEK MLEKA

Wsparcie dla grup i organizacji producentów

21-03-2019

W dniach od 15 kwietnia do 31 maja bieżącego roku w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o pomoc na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”.

Hichb 2019 03 lq 1

Hodowla i Chów Bydła

W numerze 3 / 2019: Czy to koniec polskiej wołowiny?

 

Reportaż z mazowieckiej ubojni wyemitowany przez stację TVN wstrząsną całą Polską i odbił się szerokim echem na całym świecie, podważając renomę Polski, jako solidnego i sprawdzonego eksportera żywności. Niehumanitarne traktowanie zwierząt, połączone z haniebnymi praktykami sprzedaży mięsa bez weterynaryjnej położyło się cieniem na całej branży, zarówno producentów mięsa, jak i hodowców bydła. Właśnie z tego powodu postanowiliśmy tej aferze poświęcić Temat Numeru. Przeczytacie w nim Państwo ogólną analizę zaistniałej sytuacji, oraz wywiady z Witoldem Choińskim, prezesem Polskiego Mięsa, lek. wet. Karoliną Oblizajek, pełniącą funkcję Wojewódzkiego Inspektora Weterynaryjnego ds. Bezpieczeństwa Zywności w WIW w Poznaniu i z dr. hab. Anną Jupowicz - Ginalską, medioznawcą z Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz tego w numerze zapraszamy do odwiedzenia z nami Spiżarni Hrabiny Potulickiej ze Ślesina, produkującą rewelacyjne sery, a także odwiedzenia hodowli Państwa Klimczyków z Poręby, oraz rodziny Ziajów z Dobrodzienia. Szczególnie też polecamy artykuł Anny Siekierskiej o niepożądanych cechach pokrojowych w stadzie. W najnowszym numerze nie zabraknie także tekstów odnośnie żywienia, ekonomii i zdrowotności, a także nowinek z branży hodowlanej, zwłaszcza, że niedawno odbyły się Targi Ferma w Łodzi. Serdecznie zapraszamy do lektury!

KALENDARZ WYSTAW


NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W ROKU

Marzec 2019
PN WT SR CZW PT SO ND
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

*Pola zaznaczone gwiazdką sa obowiązkowe


Jak nas znaleźć?

Siedziba główna PFHBiPM znajduje sie w Warszawie na ul. Żurawiej 22