PFHBiPM
Aktualności

Pytanie dnia: Jak edytować i usuwać zdarzenia w SOLu?

Joanna Kwaśniewska | | SOL – Pytanie dnia

Zapewne każdemu zdarzyło się zarejestrować pokrycie nie u tej krowy, u której faktycznie zabieg został wykonany, albo wpisaliśmy datę zasuszenia inną o kilka dni od tej prawdziwej. Spokojnie! W SOL-u można odkręcać tego typu pomyłki!

Jak edytować zdarzenia?

Generalną zasadą edytowania zdarzeń w SOL jest kliknięcie w niebieski kwadracik przy dowolnym zdarzeniu – przykładowo wchodzimy do zakładki „Rozród” w karcie zwierzęcia, bo chcemy poprawić datę pokrycia. Wystarczy, że najedziemy na to pokrycie, klikniemy niebieski kwadracik i wybierzemy opcję „Zmień pokrycie”. Wyświetli się formatka, gdzie można skorygować dane.

Jak usuwać zdarzenia?

Postępujemy w ten sam sposób – po tym jak otworzy się formatka, to w prawym dolnym rogu wystarczy kliknąć szary przycisk „Usuń”. 

Jak długo można edytować lub usuwać zdarzenia?

Należy pamiętać, że możliwość edycji większości zdarzeń jest ograniczona przez próbne doje – tak więc można je edytować i usuwać dowolnie pomiędzy próbami. Jeżeli na doju podamy zootechnikowi datę wycielenia i za parę dni w SOL-u to zdarzenie zostanie potwierdzone, to nie możemy już go usunąć (ponieważ to wycielenie jest już w SYMLEK-u). W takich przypadkach najlepiej na następnym próbnym doju zgłosić zootechnikowi korektę. 

 

Pamiętajcie, że cały czas można uzyskać odpowiedzi na każde SOL-owe pytanie od SOL-Asystentów
– pracujemy od poniedziałku do czwartku w godzinach 7.00-20.00, a w czwartki od 7.00–15.00.
Tel. 22 290 00 92
www.stadoonline.pl