PFHBiPM
Aktualności

Piknik Mleczarza w Turku

Leszek Woźniak | | Informacje

Okazją do wspólnej zabawy rolników będących członkami Zrzeszenia Producentów i Dostawców Mleka „MLEKTUR” w Turku, w sobotni wieczór 6 lipca br. był „Piknik Mleczarza”. 

Już po raz dziesiąty, przy muzyce i grillu, członkowie Zrzeszenia spotkali się na wspólnej zabawie pod gołym niebem na terenie Mleczarni Turek. Piknik prowadzony był przez zarząd Zrzeszenia w osobach: Karol Płóciennik, Grzegorz Dzikowski i Przemysław Tomczak.

 I tym razem, pomimo deszczowej i chłodnej pogody frekwencja dopisała. W imprezie uczestniczyło ponad 400 osób. Bawili się członkowie Zrzeszenia, zarząd i pracownicy Mleczarni Turek oraz przedstawiciele firm współpracujących z rolnikami.

Nie zabrakło Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, współpracującej między innymi z hodowcami będącymi członkami ZPiDM „MLEKTUR”. Na stoisku uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą usług oferowanych przez PFHBiPM w ramach oceny wartości użytkowej bydła. Szczególne zainteresowanie hodowców budziła nowa usługa, badanie cielności z mleka PAG.

PFHBiPM ufundowała nagrody dla laureatów licznych konkursów odbywających się w podczas imprezy. Tańce, konkursy z cennymi nagrodami oraz wspólne biesiadowanie tworzyły doskonały nastrój i atmosferę do wzajemnej integracji i zabawy, która trwała do późnych godzin nocnych.